Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Elewacja zewnętrzna

Blog:  emilaradek
Data dodania: 2010-09-23

i już..

Tytuł wpisu jest jednoczesnie podumowaniem. Zakończyliśmy najbardziej kłopotliwą , czasochłonną ( chyba) część prac jakie zostały Nam do wykonania czyli podbitke i tynk zewnętrzny. Tu drobna refleksja ( a może wcale nie taka drobna) . Wykonany etap pracy jest dla mnie doskonałym przykładem na potwierdzenie słów żeby nie wprowadzać się do domu w którym cos jest nieskończone ( wewnątrz czy na zewnątrz). Mimo starań Naszej ekipy bałagan związanyz pracami jest nieunikniony ; dodatkowo trzeba zwracać baczniejszą uwagę na rzeczy już zrobione aby ich nie pobrudzić/uszkodzić.

Jeśli chodzi o technikalia są one następujące :

- na dom poszło 19 wiadrer x 25 kg tynku firmy Kreisel baranek 1,5 mm oraz 2 wiadra x 25 kg podkładu pod tynk sis firmy Kreisel. Z tym ,że tak jak pisałem wcześniej styropian po położeniu i zaciągnięciu klejem został już przez firme ( w zeszłym roku w listopadzie) zabezpieczony odpowiednum gruntem tyle że firmy Atlas. Jakość tynku była przez Nasza ekipę chwalona ale temu akurat się nie dziwię - jakby nie patrzeć wybraliśmy taki a nie inny tynk z ich rekomendacji.

- na podbitkę zużyliśmy .................. i tu zostawiam póki co wolne miejsce na wpisane mb kantówki 5x4 i paneli. Sprawdzę dokładnie i dopiszę.

Efekt najlepiej ocenić na kilku zdjęciach :

1. mojabudowa.pl - blog budowlany

2. mojabudowa.pl - blog budowlany

3. mojabudowa.pl - blog budowlany

4. mojabudowa.pl - blog budowlany

Uciekające proporcje domu są efektem zastosowanie szerokokątnego obiektywu :)

Z innych drobnych rzeczy :

1. Na zdjęciu widać ,że przenieśliśmy w dół antenę satelitarną. I to jest moim zdaniem jedynie słuszny kierunek z uwagi na łatwośc dostępu do talerza.

2. W altanie , którą postawiliśmy zdecydowaliśmy się zamienić pomieszczenie na drewno ( otwarte) w drugie pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze. Na razie wygląda to tak

mojabudowa.pl - blog budowlany

I gdyby ktoś kiedyś budował sobie altanę z podobnego projektu od razu zachęcam do wykonania drobnej zmiany w planie i najlepiej połączenia pomieszczeń.

3. Wstawiliśmy uszczelki gumowe w miejsca gdzie rury spustowe rynien wchodza do rur PCV odwodnienia. Powód ? prozaiczny - żeby nie wsypywał się tam piasek :) . A nie chcieliśmy zamurowywac rur by mieć możliwość ew. demontażu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

I na koniec zdjęcie z cieniem okolic spacerowych Naszego psa

mojabudowa.pl - blog budowlany

2Komentarze
Data dodania: 2010-09-23 13:31:08
Przeslicznie...tylko pogratulować :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-05-25 23:56:38
jak wam się sprawuje tynk kreisela???? też mamy zamiar zrobić suilikonowy kreisela i szukam opinii?????proszę o odp
odpowiedz

Prace z podbitką

Blog:  emilaradek
Data dodania: 2010-09-17

powoli zbliżają się ku końcowi , ekipa w tzw. międzyczasie zaczyna prace nad tynkiem . Mimo że po założeniu styropianu całość została wymalowana podkładem pod tynk teraz zdecydowaliśmy się na ponowne pomalowanie podkładem już pod konkretny rodzaj tynku ( dla przypomnienia silikatowo-silikonowy) 

Póki co nie ma wiele do pokazania więc wróce jeszcze do tego co juz wykonaliśmy. Jeśli chodzi o instalacje zewnętrzne , przed rozpocząciem prac nad położeniem tynku zdecydowaliśmy się zrobić dwie rzeczy ( po to by później nie uszkodzić elewacji) :

1. W opasce wokół budynku założylismy skrzynkę w której zamontujemy w późniejszym okresie elektrozawory sterujące pracą podlewania ogrodu . I przy tej okazji wprowadziliśmy do kotłowni rurki miedziane , które będziemy chcieli wykorzystać do instalacji zestawu kolektorów słonecznych. Miejscowy UM w porozumieniu z okolicznymi gminami zrobił projekt i wystąpił o środki z UE na dofinansowanie montażu zestawów w domach jednorodzinnych. Przy koszcie inwestycji dla Nas rzędu 2 tys zł zaczyna to miec szansę na amortyzację. Z tym ,że my zdecydowaliśmy się na położenie kolektorów w ogrodzie nie na dachu. I tak przygotowaliśmy sobie częśc instalacji. Od zewnatzr wygląda to tak :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Czerwonym kółeczkiem zaznaczyłem miejsce gdzie mniej więcej mamy schowane wyprowadzenie rurek pod kolektory.

2. Drugą rzecz którą zrobiliśmy a też dotyczyła elewacji było wyprowadzenie zasilania na zewnątrz tak by można było w późniejszym okresie rozprowadzić oświetlenie po ogrodzie . Wygląda to tak :

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na elewacji jest założona szara skrzynka ( oznaczona strzałką) , pod opaska mam położone peszle do wyprowadzenie przewodów. Oczywiście same przewody były tam wyciągnięte podczas kładzenie instalacji elektrycznej w domu. Na zdjęciu widać też kawałek położonej już podbitki.

I tyle na zewnątrz.

Jesli chodzi o środek to w ramach oglądania pozwolę sobie jeszcze raz wrócić do tematu schodów i wstawić więcej zdjęć. Jeśli komuś projekt się spodoba namiary na firme sa na blogu. Moim zdaniem są to jedna z lepiej wydanych przez Nas pieniędzy na wykończenie domu. Te schody po prostu zdobią salon.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Listwy na słupie , które widac na zdjęciu sa to listwy drewniane dostarczone przez wykonawcę schodów. Poprosiliśmy żeby firma wykonała dla Nas listwy cokołowe - chodziło Nam przede wszystkim o kolor - są to listwy dębowe malowane dokładnie tą sama bejcą co schody.

5Komentarze
Data dodania: 2010-09-17 13:10:03
piękne te Wasze schody...jak jest koszt takch schodów ?
odpowiedz
przemki  
Data dodania: 2010-11-03 11:52:39
Prześliczne schody, można się w nich zakochać !
odpowiedz
Data dodania: 2011-12-26 09:14:43
te schody są piękne- wykonanie i kolor robią wrażenie,pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2012-06-10 14:30:14
Schody
Schody prześliczne, chcielibyśmy mieć takie same, czy można wiedzieć jaki to koszt schodów, czy to jakaś tajemnica?
odpowiedz
karpio
Data dodania: 2012-09-27 15:06:32
schody
Ja również chciałabym poznać koszt Państwa schodów jak również wymiary stopni. Na jakiej wysokości zrobiony jest przełącznik schodowy?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiedz

Tynki zewnętrzne i podbitka

Blog:  emilaradek
Data dodania: 2010-09-13

Czas sobie płynie , mieszkamy już dobre dwa miesiące i teraz , mniej więcej zgodnie z planem bierzemy na cel elewację zewnętrzną domu . Nasza sprawdzona podstawowa ekipa murarsko-docieplająca wchodzi w tym tygodniu i zaczynamy od podbitki.

A właściwie sidingu - kolor złoty dąb , bo taki był zaplanowany i taki będzie dobrze komponowała się z kolorem okien , drzwi zewnętrznych i bramy garażowej.

Tynk został juz amówiony , dojedzie środa czwartek. Zdecydowaliśmy się na tynk silikatowo-silikonowy firmy Kreisel o grnulacji 1,5 mm . Miał być 2 mm ale po przyglądaniu się próbkom ostatecznie zdecydowaliśmy się na taki. Kolor - i tu mała być może ciekawostka - BIAŁY. Dokładnie taki jaka jest baza tynku bez żadnego pigmentu.

Jaki będzie efekt - będę mógł pokazac za jakieś dwa tygodnie na zdjęciach.

Choć do pełnego efektu będzie brakowało jeszcze klinkieru na schodach i balkonach ale mozna będzie ocenić jak kolor wygląda na elewacji.

3Komentarze
Data dodania: 2010-09-13 23:01:43
kominek
Witam mam pytanie jakiej średnicy rurę daliście do zasysania powietrza przez kominek ? i jak ją poprowadziliście?
odpowiedz
Data dodania: 2010-09-14 08:12:11
Rurę kanalizacyjną
fi 100 . Nasz dom usytuowany jest przodem na północ i niezbyt szczęśliwie wylot rury wyszedł od strony wschodniej (powinien od zachodniej). Położony był razem z pierwszymi rurami do kanalizacji jeszcze przed wylaniem chudziaka. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2010-09-14 16:55:23
No to czekam na sesję zdjęciową:))))
odpowiedz
emilaradek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 361220
Komentarzy: 232
Obserwują: 80
On-line: 9
Wpisów: 90 Galeria zdjęć: 246
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Łódzkie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2014 grudzień
2014 maj
2013 maj
2011 lipiec
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 styczeń
2010 październik
2010 wrzesień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 styczeń
2008 listopad
2008 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik